Styl boho – jak wprowadzić go do wnętrza?

Boho jest inspirowane przez ludzi, którzy decydują się na niekonwencjonalne życie, takich jak nieustający podróżnicy, aktorzy i pisarze. Aranżacje odzwierciedlają to życie poprzez łączenie przedmiotów, kolorów i wzorów z wielu obszarów świata. Jeśli szukasz stylu, który możesz naprawdę uczynić swoim własnym, boho może być dla Ciebie.  

Kolory bohemy 

Chociaż nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o dekoracje w stylu boho,  ciepłe kolory ziemi są powszechne. Pomyśl o głębokich brązach, zieleniach i szarościach dla kolorów bazowych, a następnie uzupełnij je nasyconym fioletem, ognistym pomarańczem i elektrycznym błękitem. Łączenie i nakładanie kolorów jest tym, co czyni ten styl wyjątkowym. 

Jako przeciwieństwo minimalizmu, nowoczesności i elegancji, styl boho wyznaje filozofię „więcej znaczy więcej”. Kluczem do użycia materiałów dekoracyjnych w pokoju boho jest mieszanie i dopasowywanie. Naturalne, podstawowe materiały, takie jak burlap i sizal mogą być łączone z jedwabiem i szenilami. Materiały powinny mieć lekko zużyty wygląd – nie zniszczony, ale też nie błyszczący i nowy. Frędzle, szydełko i makrama – to elementy, których nie może zabraknąć w tego typu aranżacji.  

Meble w stylu bohemy 

Mebli w stylu boho nie znajdziesz w sklepach sieciowych. Powinny być to przedmioty z duszą, najlepiej używane – kupisz je w sklepach vintage i na targach staroci. We wnętrzach w stylu boho idealnie sprawdzą się również stare meble, które samodzielnie przerobisz. Każdy mebel to inna historia – to właśnie jest najbardziej inspirujące w stylu boho.  

Zarówno Ty, jak i Twoi goście poczujecie klimat boho siadając na krzesłach vintage i kanapach w nasyconych kolorach. Dywaniki lub wypchane poduszki podłogowe stworzą przytulną atmosferę siedzenia na podłodze. A ponieważ pokój w stylu boho powinien mieć atmosferę „usiądź i zostań na chwilę”, opływowe lub proste meble nie będą tu pasować. Wybierz wygodne elementy, takie jak szezlongi, leżanki czy fotele motyle. 

Oświetlenie i akcesoria 

Nastrojowe, stonowane oświetlenie ujednolici Twój pokój w stylu boho i dopełni jego spokojną i przyjazną atmosferę. Zamiast napowietrznych opraw, udekoruj go wieloma lampionami, świecami, lampami podłogowymi i stołowymi. Dzisiejsze światowe rynki designu ułatwiają znalezienie różnorodnych lamp.  

We wnętrzach, urządzonych w stylu boho świetnym rozwiązaniem będzie kinkiet z białym abażurem czy lampa wisząca cosmo chrom.

Ogromne znaczenie dla tego stylu ma świat przyrody, dlatego ożyw swój pokój paprociami i wiszącymi roślinami. Rośliny nie tylko ożywiają pomieszczenie, ale także poprawiają jakość powietrza, więc im ich więcej, tym weselej. Filodendrony i lilie pokojowe są bardzo wyrozumiałe i wytrzymują różne poziomy oświetlenia i temperatury. Możesz też rozważyć sukulenty – szeroko dostępne w wielu kolorach i fakturach. Te przyciągające wzrok rośliny potrzebują niewiele więcej niż słonecznego miejsca i okazjonalnego podlewania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.