Jakie płyty sufitowe wybrać?

Po przejrzeniu układu pokoju, na co patrzysz dalej? Być może Twoje oczy powędrują do tego, co zazwyczaj jest największą przestrzenią nieprzerwanej przestrzeni w pomieszczeniu – sufitu. Zbyt często to, co mogłoby być wspaniałą przestrzenią, która idealnie przykrywa pomieszczenie, jest pokryte popcornowym sufitem. Chociaż sufit z popcornu z pewnością służy swoim celom, nie jest to jedyna opcja, jeśli chodzi o sufit.

Rodzaje płyt sufitowych


Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu nowy wygląd lub nowy wygląd albo potrzebujesz pomieszczenia do wykonywania określonej funkcji, takiej jak zatrzymywanie lub zamykanie dźwięku, ważne jest, aby nie przeoczyć sufitu. Twój sufit jest dość wszechstronny, ponieważ może być otynkowany, sklepiony lub upuszczony. Możesz nawet ułożyć sufit tak, aby wyglądał i działał tak, jak chcesz.

Jeśli zdecydujesz się na ułożenie sufitu panelami, będziesz mieć do wyboru duży wybór materiałów. Chociaż istnieje więcej podgrup płyt podzielonych na kategorie według projektu, instalacji i funkcji, istnieją cztery podstawowe rodzaje płyt sufitowych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o czterech szerokich grupach płyt sufitowych i o tym, jak często są one instalowane.

Panele akustyczne


Jak się pewnie domyślasz, panel akustyczny jest tym, czego używałbyś, gdybyś chciał wygłuszyć pomieszczenie. Panele akustyczne są również dobrym wyborem, jeśli chcesz zaizolować pomieszczenie, ponieważ materiał, z którego zostały wykonane, jest również tym, co służy do izolacji termicznej pomieszczenia.

Zwykle wykonane z włókna szklanego, tego rodzaju panele są często instalowane techniką sufitu podwieszanego. Ogólnie rzecz biorąc, rozsądnie jest zatrudnić doświadczonego profesjonalistę, który zainstaluje panele dźwiękochłonne, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości dźwiękoszczelne i izolacyjne panele. Jeśli jesteś doświadczonym majsterkowiczem, możesz z łatwością samodzielnie zainstalować akustyczne płyty sufitowe.

Panele sufitowe plastikowe


W porównaniu z bardziej tradycyjnymi alternatywami plastikowe panele sufitowe są niedrogie i lekkie. Panele z tworzywa sztucznego są dostępne w wielu wzorach, dzięki czemu nadają się do stosowania w wielu różnych pomieszczeniach.

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu geometryczny wygląd, dobrym wyborem będą panele plastikowe. Plastikowy panel sufitowy jest łatwy do zainstalowania, nawet jeśli masz umiarkowane doświadczenie praktyczne. Możesz po prostu przybić je do sufitu i nie musisz się martwić, że w trakcie instalacji zostaną one uderzone.

Płyty sufitowe korkowe

Jeśli chcesz zmniejszyć ślad węglowy swojej budowy lub renowacji, rozważ użycie ekologicznych, korkowych płyt sufitowych. Ognioodporna, wodoodporna i naturalnie zdolna do pochłaniania dźwięku, korek to wszechstronna płyta sufitowa, która świetnie sprawdza się w wielu ustawieniach.

Masz kilka opcji, jeśli chodzi o montaż tego rodzaju płyty sufitowej. Można go wrzucić do środka lub przykleić na klej. Podczas montażu można również nałożyć na siebie płyty sufitowe z korka. Chociaż zręczni majsterkowicze mogą posiadać umiejętności niezbędne do prawidłowego montażu płytek korkowych, często rozsądnie jest pozostawić tę pracę w rękach zaufanego specjalisty, który ma odpowiednie doświadczenie.


Ww. amatorskie informacje nie są poradami specjalisty i wymagają skrupulatnej weryfikacji przed podjęciem jakichkolwiek działań na ich podstawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.