Hydroizolacja pomieszczeń – dlaczego warto?

Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z grozą kapania wody przez sufit, zdasz sobie sprawę, że kiedy coś pójdzie nie tak w Twojej łazience, może to szybko przekształcić się w katastrofę. Aby zapobiec zdarzeniu się rzeczy nie do pomyślenia, dlaczego nie zaimpregnować swojej łazienki?

Podczas modernizacji łazienki niezmiennie wybierzesz farbę, tapetę lub kafelki, układane bezpośrednio na płycie gipsowo-kartonowej lub otynkowanym murze. Podłogi są najczęściej wykończone winylem lub płytkami, instalowane bezpośrednio na deskach podłogowych. Z pewnością zmniejszy to koszt całej instalacji w łazience , jednak przy całej wodzie wpływającej i wypływającej z łazienki powierzchnie te mogą nie zapewniać wymaganej ochrony, co prowadzi do dalszych problemów.

Hydroizolacja łazienki


Jednym ze sposobów przezwyciężenia tych problemów jest traktowanie łazienki tak, jakby była wilgotnym pokojem . Pomieszczenie mokre, jeśli nie masz pewności co do terminu, to pomieszczenie całkowicie wypełnione wodą (takie, które jest wodoodporne) dzięki zastosowaniu deskowania i kleju, który stanowi całkowitą barierę dla wody. To znacznie zmniejszy ryzyko przedostania się wody poza granice pomieszczenia.

W pełni wodoodporne pomieszczenie niekoniecznie oznacza konieczność zainstalowania kabiny prysznicowej. Nadal możesz zdecydować się na bardziej tradycyjny zestaw z wanną, ale daje to dużo więcej opcji, jeśli chodzi o dodanie prysznica.

Czy mogę stworzyć mokry pokój na piętrze?


Często zadawane pytanie brzmi: czy mogę mieć mokry pokój na piętrze? Prosta odpowiedź brzmi: tak, na pewno możesz. W rzeczywistości wydaje się, że wiele osób ma błędne przekonanie, że wilgotne pomieszczenie powoduje WIĘKSZE prawdopodobieństwo wycieków. Tymczasem w rzeczywistości jest odwrotnie.

Oto 5 powodów, dla których warto zaimpregnować łazienkę:

Zatrzymuje wycieki


Dzięki grawitacji woda zawsze znajdzie najłatwiejszą i najszybszą drogę w dół. Jeśli w podłodze lub ścianach powstanie słaby punkt lub pęknięcie, lub w szczeliwie między ścianami a wanną utworzą się szczeliny, woda może łatwo zacząć przenikać i wkrótce przedostanie się do parteru domu. Może to objawiać się zawilgoceniem ścian i sufitów na niższym poziomie lub, co gorsza, kroplami wody tworzącymi się na oprawach oświetleniowych, co oznacza mieszanie się wody i elektryki, co nigdy nie jest dobre. Pomieszczenie z cysterną zapewnia w pełni wodoszczelne uszczelnienie pod podłogami i ścianami, które temu zapobiega.

Zapobiega wilgoci i pleśni


Chociaż możesz zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz ścian i podłóg, nie możesz zobaczyć tego, co znajduje się pod spodem. Jeśli remontujesz łazienkę, być może oderwałeś płytki, aby odsłonić wilgotną, zgniłą sklejkę lub tynk. Jest to spowodowane przez wodę przedostającą się przez górną warstwę i wnikającą w drewno, tynk lub cegłę, które zwykle nie są poddawane takim zabiegom. Dodając wodoodporną barierę między tymi powierzchniami a warstwą wierzchnią (np. Płytkami), można zapobiec gromadzeniu się kondensatu i wilgoci.

Skuteczna izolacja


Wodoodporne deskowanie nie tylko zapobiega wyciekom i tworzeniu się wilgoci, ale jest również doskonałym izolatorem. Jeśli ściany zewnętrzne stanowią część Twojej łazienki, będziesz wiedział, jak zimne mogą być te ściany w dotyku, zwłaszcza w miesiącach zimowych, co oznacza, że ​​Twoja łazienka wymaga większej BTU (British Thermal Unit), aby ją ogrzać. To z kolei na dłuższą metę kosztuje więcej pieniędzy. Wodoodporne deskowanie pomoże zatrzymać ciepło i przyczyni się do zmniejszenia rachunków za energię.

Większe opcje łazienki


Budując ścianę szkieletową z wodoodpornymi deskami, możesz zacząć dodawać więcej designerskich akcentów do swojej łazienki, takich jak wisząca toaleta i podtynkowa spłuczka, wisząca umywalka i poręczne wnęki na najpotrzebniejsze rzeczy. Możesz także zamienić swoją łazienkę w mokre pomieszczenie i zrezygnować z brodzika, pozostawiając nowoczesny prysznic na otwartym planie. Twoja designerska łazienka nagle stała się interesująca!

Zwiększ wartość swojej nieruchomości przez hydroizolację


W pełni wyposażone pomieszczenie pokazuje, że czas i wysiłek poświęcono na zapewnienie wysokiej jakości, profesjonalnego wykończenia łazienki. To z kolei jest prawdziwym punktem sprzedaży, gdy nadchodzi czas na podniesienie wartości dodanej do Twojej nieruchomości .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.