Budownictwo: Dlaczego mini żuraw gąsienicowy to maszyna idealna?


Mini żuraw gąsienicowy znajduje wiele zastosowań w branży budowlanej i pracach wykończeniowych. Ze względu na kompaktowe rozmiary zmieści się nawet w ciasne miejsca, gdzie pole manewru jest mocno ograniczone. Pomimo niewielkiej wagi, urządzenie pozostaje masywne, solidne i łatwe w sterowaniu. Nic dziwnego, że uznaje się je za idealne.

Mini żuraw gąsienicowy typu pająk – charakterystyka

Mniej oficjalna nazwa mini żurawia gąsienicowego to pająk. Wystarczy spojrzeć na maszynę podczas pracy, aby zauważyć charakterystyczny rozkład podpór stabilizacyjnych przypominające odnóże. Ciężar sprzętu jest wówczas rozkładany równomiernie i tylko w minimalnym stopniu obciąża podłoże. Oznacza to swobodę pracy nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz budynków!

Ta maszyna jezdna stanowi alternatywę dla pełnowymiarowych sprzętów, których wypożyczenie czy zakup są kosztowne, a rozstawienie – nie zawsze możliwe. Mini żuraw z powodzeniem może je zastąpić, ponieważ nierzadko jego udźwig wynosi nawet 10 ton! Producenci coraz częściej wyposażają maszynę w taki sposób, aby była wydajna, a zarazem intuicyjna w obsłudze.

Zastosowanie mini żurawi gąsienicowych

Mini żurawie gąsienicowe początkowo były wykorzystywane wyłącznie w budownictwie. Z czasem jednak ich potencjał zaczęto dostrzegać także na innych obszarach. Dzisiaj z ich możliwości korzystają zarówno firmy montujące stolarkę okienną i drzwiową, jak również montujące sceny, konstrukcje, billboardy reklamowe, wykonujące instalacje elektryczne, aranżujące wystawy sklepowe i świąteczne iluminacje.

Mini żuraw gąsienicowy

Szeroki zakres wykorzystania mini żurawi

Zakres zastosowań jest tym szerszy, że małe i lekkie maszyny mogą pracować także wewnątrz budynków. Doskonale sprawdzają się więc w halach przemysłowych, magazynach, warsztatach samochodowych, centrach handlowych. To możliwe nie tylko dzięki kompaktowej konstrukcji, ale też ekologicznemu systemowi zasilania. Oprócz silników spalinowych, mini żurawie gąsienicowe mogą być napędzane silnikami elektrycznymi lub hybrydowymi, które nie emitują zanieczyszczeń.

Producenci oferują mini żurawie gąsienicowe w różnych wersjach do wyboru. Oznacza to, że inwestujący może zakupić dokładnie taki sprzęt, jakiego potrzebuje. I w dostępnym budżecie. Najpopularniejszy podział obejmuje „pająki” od udźwigu od 750 kg na 21 metrów, przez udźwig 1250 kg, aż po 2500 kg. Poszczególne modele mogą też różnić się rodzajem sterowania, mocą silnika, konstrukcją wysięgnika czy gąsienic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.