Budowlane narzędzia pomiarowe

Budowa i remonty to coś więcej niż wbijanie gwoździ. Zanim zaczniesz budować, ważne jest, aby upewnić się, że każdy wykonany pomiar jest dokładny, taki jak pozycja, długość, wysokość, szerokość, pion i poziom. Aby uzyskać jak najlepsze pomiary, musisz mieć do swojej dyspozycji pełną gamę narzędzi pomiarowych.

Wraz z nowymi innowacjami pojawiającymi się codziennie w branży, narzędzia pomiarowe stały się zarówno bardziej precyzyjne, jak i bardziej wyspecjalizowane. Upewnij się, że używasz odpowiedniego narzędzia do pracy dzięki temu przewodnikowi po narzędziach pomiarowych.

Koła pomiarowe

Kiedy musisz dużo zmierzyć, wyciąć działkę lub wyznaczyć fundament, potrzebujesz innego narzędzia niż standardowa taśma miernicza. Koła pomiarowe szybko toczą się z dystansu, bez nieporęcznej taśmy, która może nie być wystarczająco długa, aby pokryć obwód partii. Poruszają się razem z Tobą, więc podczas spaceru możesz szybko oznaczyć wielkość i odległość dowolnej działki.

Chcesz oszacować obrzeże, którego będziesz potrzebować do ogrodu? Koło pomiarowe to świetne narzędzie do szacowania. Do obsługi wystarczy jedna osoba, a przy ostrożnym użytkowaniu zapewni bardzo dokładne pomiary.

Długie taśmy do mierzenia

Długie taśmy to trwałe, wytrzymałe miarki, które radzą sobie z dużo większymi powierzchniami niż standardowa miarka. Występują w wielu obudowach, w tym ze stali nierdzewnej i ABS, więc niezależnie od warunków pogodowych lub miejsca pracy, obudowa wytrzyma pracę.

Długie taśmy mogą się również chować z różną prędkością, co pozwala wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wyznaczanie odległości liniowych za pomocą długiej taśmy jest świetne, ponieważ w rzeczywistości możesz zobaczyć i narysować dokładnie mierzoną linię. Korzystanie z nich samodzielnie jest trochę trudne, ponieważ musisz przymocować zerowy koniec taśmy do punktu początkowego lub możesz poprosić kogoś o zatrzymanie.

Miary krótkie i metrówki

Zdecydowanie najpopularniejsze narzędzie do pomiaru w miejscu pracy, żaden handlowiec nigdy nie byłby bez niego. Krótka taśma miernicza to mała, sztywna taśma przeznaczona do pomiaru obszarów do 40 stóp. Najpopularniejsze są wersje dwudziestopięcio-pięcio- i trzydziestostopowe. Są wyposażone w różne opcje, w tym pogrubione cyfry, gumowe uchwyty, ultrajasne ostrza ułatwiające czytanie w słabym świetle.

Pracownicy zajmujący się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją (HVAC) oraz konstruktorzy stalowych ram w budownictwie komercyjnym często preferują magnetyczne końcówki, które przylegają do metalowej powierzchni i pozwalają cofnąć się do około 10 stóp lub więcej. Krótkie taśmy można łatwo włożyć do torby roboczej, skrzynki narzędziowej w wiadrze, przypiąć do paska spodni lub paska narzędzi. Są nawet takie, które zmieszczą się w Twojej kieszeni, aby mieć do nich szybki dostęp, więc zawsze masz je pod ręką.

Średnicówki

Pomiar wokół obiektu lub przedmiotu jest trudny za pomocą standardowej, sztywnej, wypukłej miarki. W tym miejscu może pomóc miarka . Elastyczny i o zasięgu 6 stóp zapewnia dokładne pomiary obwodu rur, drzew i innych obiektów okrągłych i okrągłych.

Co więcej, zwykle mają drugą stronę, której skalę pomnożono przez liczbę pi. W ten sposób można zmierzyć obwód rury, a odczyt na wyregulowanej skali może podać dokładną średnicę. Te taśmy są dostępne w wielu skalach różnicowych. Najczęstsze są stopy i cale, stopy i dziesiąta część stopy oraz jednostka metryczna.

Linijki drewniane sztywne

Kiedy jesteś sam i potrzebujesz szybkiego pomiaru bez czegoś lub kogoś, kto mógłby trzymać koniec taśmy, może pomóc linijka do drewna. Linijki te są w stanie szybko się rozłożyć i odskoczyć, a po otwarciu utrzymują sztywną pozycję, dzięki czemu możesz samodzielnie wykonać szybkie pomiary. Te sztywne i regulowane narzędzia doskonale sprawdzają się na głębokościach i przy wietrznej pogodzie, łatwo się rozkładają i składają w celu przechowywania.

Tachimetry

Geodeci muszą dokonywać dokładnych pomiarów różnych typów nieruchomości. Chociaż koło będzie działać dobrze, gdy podłoże jest blisko poziomu, nie będzie działać na nierównym terenie. Lina geodety może być jednak przeciągnięta po dowolnej powierzchni, co pozwala uzyskać dokładne pomiary niezależnie od terenu.

Poziomnica

Kiedy mierzysz obiekt, prawdopodobnie musisz również określić, czy jest on pionowy, czy poziomy. Poziom zawierający fiolkę FOCUS pozwala na pierwszy rzut oka określić, czy coś jest wypoziomowane w granicach 0,5 mm / m, .0005 cala / cal i 0,029 stopnia. Wybierz poziom, który jest wystarczająco twardy, aby poradzić sobie ze stresem w miejscu pracy, a jednocześnie zapewniać dokładne odczyty za każdym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.